Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام، لازمه‌ی حفظ اقتدار و هویت ملی و تأمین منافع ملی را محاسبه‌ی صحیح و عقلانی از تهدیدها و ظرفیتها در مسائل مربوط به «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی» دانستند و تأکید کردند: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به شرط «تلاش شبانه‌روزی مسئولان» و «مدیریت قوی، جامع و خسته‌نشو» و «تمرکز بر تولید داخلی و چشم امید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز483
دیروز1629
در هفته7301
در ماه30661
مجموع562479

بازدید کنندگان برخط

3
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،در روز شنبه 12 مهرماه 99 مدیران کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استانهای قم و گیلان به همراه معاونین با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین دیدار و گفتگو کردند.


در این دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و خوش‌آمد گویی به حضار ابراز داشتند: کمیته امداد یک پناهگاه برای کسانی است که احساس بی‌پناهی می‌کنند مخصوصاً با وجود تکانه‌های سخت اقتصادی که جامعه ما را تهدید می‌کند از جمله بیکاری، کاهش درآمد و همه عوامل تأثیرگذار، اما این مجموعه‌های حمایتی با نگاه خالصانه و خدمتگزارانه در حال ایفای وظیفه هستند که حاکی از نگاه محبت‌آمیز به بندگان خداست و در حد توان به مشکلات توجه می‌کنند.
نائب رئیس جامعه مدرسین با اشاره به خدمات کمیته امداد در ایام گسترش کرونا افزودند: یکی از ابعاد مهم اسلام عزیز مباحث اجتماعی است و جای تقدیر دارد وقتی شرایط اقتصادی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه و شرایط گسترش ویروس منحوس کرونا با مشکلاتی مواجه است و حتی خیرین هم دچار مشکلاتی هستند و انتظار می‌رود حجم کمک‌ها کمتر شود و طبیعی هم هست اما طبق گزارش‌ها باز هم می‌بینم که مردم با آن ذات پاک و نوع‌دوستی که دارند بیشتر از قبل کمک می‌دهند و وقتی خودشان نیز در تنگنا قرار گرفته‌اند حال دیگر نیازمندان را بهتر درک می‌کنند.
امام جمعه شهر مقدس قم در ادامه سخنان خود با اشاره به مسئولیت مهم مدیران کمیته امداد گفتند: این بار مسئولیت بسیار مهم و باارزش است و باید چند کار مهم را در دستور کار و اولویت اول قرار داد که اولین آن‌ها رسیدگی به معیشت و حداقل‌های زندگی افراد نیازمند است به شکلی که کسی سر گرسنه به بالین نگذارد و سرپرست خانواده ها در تهیه مایحتاج زندگی و نیازهای آموزشی فرزندانشان شرمنده نباشند.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه اولویت مهم بعدی را توجه به مسائل فرهنگی مددجویان عنوان کردند و افزودند: موضوعات فرهنگی مقوله بسیار مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت، باید کسانی که تحت پوشش هستند در کنار رسیدگی معیشتی، رسیدگی فرهنگی هم بشود چراکه «کاد الفقر أن یکون کفرا» فقر که وارد شود کفر را به همراه می‌آورد؛ این مهم را باید با دقت و ظرافت پیگیری کنید چرا که می‌بینیم برخی جریان‌ها و گروه‌های مخالف نظام اسلامی از این نیاز افراد سوء استفاده می‌کنند و با هزینه‌های گزاف و با وعده‌های فریبنده سعی در جذب این افراد به سمت‌وسوی موردنظر خودشان و معارضه با نظام اسلامی و فرهنگ دینی مردم ما هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری محور مهم سوم را توجه به توانمندسازی مددجویان عنوان کردند و اظهار داشتند: این موضوع برگرفته از سیره معصومین علیهم السلام و از شعارهای انقلاب اسلامی ماست و باید همه توان خود را برای اشتغال و توانمندسازی افراد تحت پوشش به کار بگیرید تا عملکرد نظام اسلامی در حمایت از نیازمندان به عنوان یک الگوی عملی اثرگذار در جهان معرفی و ارائه شود.
آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن اشاره به جلسه هم‌افزایی و همکاری مدیران کل استان‌های قم و گیلان گفتند: این‌گونه جلسات و استفاده از تجربیات یکدیگر بسیار مغتنم و ارزشمند است و باید نقاط ضعف را از این طریق شناسایی و نقاط قوت را تقویت و افزایش دهیم.
ایشان امیدآفرینی و ایجاد فضای امیدواری در کشور را بسیار مهم ارزیابی کردند و با اشاره به رفتار رهبر معظم انقلاب در این رابطه افزودند: دشمنان ما با همه توان و امکانات خود سعی در ناامیدی مردم جامعه ما دارند اما رهبری معظم انقلاب اسلامی با آن نگاه دقیق خود این مسئله را به درستی شناسایی کرده‌اند و در سخنان خود روح امید به آینده را ترویج می‌دهند و بر همین سیره و منش هم هدایت و راهنمایی جامعه را عهده‌دار هستند. و ما هم باید با همه قدرت از همین روش استفاده کنیم و از این عقبه سخت بیرون بیاییم چرا که دشمنان یک جنگ احزاب بزرگ را تدارک کرده‌ اند و با همه روش‌های ممکن درصدد ضربه زدن به این نظام مقدس هستند و ما همگی باید هوشیارانه و با جدیت به مقابله بپردازیم.
شایان‌ذکر است در ابتدای این دیدار، آقای میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم و آقای اهرابی مدیرکل امداد استان گیلان، گزارشی از جلسات و برنامه‌های انجام شده و همچنین فعالیتهای صورت گرفته در حمایت از مددجویان تحت پوشش، طرح مواسات و اقدامات پیش رو را ارائه نمودند.

طلیعه

تصویر مطلبدر چند هفته اخیر بین دو کشور همسایه شمالی ایران، جمهوری آذربایجان و ارمنستان، جنگی بر سر مسئله قدیمی اختلاف بر سر مالکیت «قره باغ» آغاز و باعث بروز نگرانی‌هایی در منطقه و حتی دنیا شده است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه این دو کشور نیز در این مدت تلاش کرده تا طرفین را به حل مشکلات از طریق گفت‌و‌گو ترغیب نماید اما برخی تحولات از جمله ورود رژیم صهیونیستی، ترکیه و گروه‌های تروریستی تکفیری به این جنگ باعث بروز نگرانی‌هایی شده است. شلیک گاه و بی‌گاه گلوله و خمپاره به خاک ایران در این معرکه نیز موضوعی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom