Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1575
دیروز1459
در هفته10293
در ماه17893
مجموع400746

بازدید کنندگان برخط

4
Online

افزایش جمعیت سبب قوی شدن ایران اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن ابراز نگرانی از کاهش رشد جمعیت در کشور، اظهار داشت: مساله کاهش جمعیت در ایران تبدیل به یک بحران شده است و بنابر آمارهای اعلام شده متاسفانه در سال گذشته میزان رشد جمعیت به کمتر از یک درصد رسیده است که این عدد در سال های گذشته بی سابقه بوده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: برای افزایش جمعیت و رسیدن به وضعیت مطلوب باید فرهنگ سازی شود. همچنین همه دستگاه های فرهنگی باید زنگ خطر کاهش جمعیت را جدی بگیرند. چراکه سال ها بر روی کاهش جمعیت کار تبلیغی و فرهنگی صورت گرفت و اکنون باید با نهادینه سازی فرهنگ فرزندآوری گام رو به جلو برداشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین فقیهی با تاکید بر نقش مهم مسئولین درخصوص برنامه ریزی و سیاست گذاری برای افزایش جمعیت گفت: رهبر معظم انقلاب بارها خطاب به مسئولین تاکید کردند مسئله‌ی جمعیّت را جدّی بگیرید. بنابراین مسئولین کشور باید زمینه های افزایش جمعیت و فرزند آوری را تسهیل کنند. از طرفی مشکلات معیشتی که در جامعه امروز وجود دارد یکی از موانع جدی در میزان رشد جمعیت است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت کار رسانه ای درباره افزایش جمعیت گفت: رسانه ها و شبکه های اجتماعی امروزه در جامعه تاثیرگزاری زیادی دارند. از این جهت، تغییر ذهنیت جامعه نسبت به فرزندآوری وظیفه رسانه هاست. بنابراین رسانه ها با تولید محتواهای خلاق و مناسب باید این گفتمان را ترویج کنند.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر فرمایش رهبر انقلاب درخصوص اهمیت قوی تر شدن ملت و نظام اسلامی بیان داشت: بی شک نیروی جوان و کارآمد و نیروی انسانی کافی و مناسب، از بزرگترین نقاط قوت هر حکومتی است. جوانان مومن و انقلابی یکی از سرمایه های ارزشمند و گرانمایه کشور بوده و یکی از عنصرهای قوی شدن ملت و کشور به شمار می روند. از این رو سیاست گذاری های رشد افزایش جمعیت در راستای قوی تر شدن ایران اسلامی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

استاد حوزه علمیه در پایان با بیان دیدگاه اسلام درخصوص افزایش جمعیت تاکید کرد: در آموزه های دینی و اسلامی نسبت به زاد و ولد تاکید و ترغیب زیادی صورت گرفته است و فرزند صالح یکی از نعمت های الهی است. امام صادق(ع) از قول رسول خدا(ص) فرمود: «اکثروا الولد، أکاثر بکم الأمم غداً» فرزندان خود را زیاد کنید تا فردا به واسطه (کثرت) شما بر دیگر امم افتخار نمایم.

 

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom