02 تیر 1400 ساعت 22:14

🔰در تجلیل از شهید گام اول

شهید مطهری و شهیدی که این روزها نماد مرد میدان است از جهات بسیاری شبیه هم هستند. مانند گریه کردن علنی دو رهبر انقلاب در شهادت ایشان، ارجاع هر دو رهبر به آثار ایشان و...

حضرت آقا همین اواخر در تجلیل از شهید ما فرمودند ایشان کارهایی کرده است که در حال حاضر نمی توانیم آنها را بیان کنیم. با این سرعت سیر که حرکت انقلاب پیدا کرده است حتما تا 40 سال آینده خیلی چیزها مشخص خواهد شد. اما هنوز خیلی ها در انقلابی بودن شهید مطهری مردد هستند.

حالا که 42 سال از شهادت مطهری گذشته است چرا هنوز کسی نمی داند یکی از بانیان اصلی قیام 15 خرداد 42 شهید مطهری بود؟

آن هیات هایی که در تهران و اصفهان و مشهد به ائتلاف رسیده بودند از کجا مستبصر شدند که بین آن همه مرجع باید علَم امام را بلند کنند؟

یا نقشی که شهید مطهری در اعدام انقلابی منصور داشته برای شکستن فضای خفقانی که به واسطه کشتار 15 خرداد و تبعید امام ایجاد شده بود چرا بازگو نمی شود؟

نقش کلیدی که شهید مطهری برای تاسیس حسینیه ارشاد داشته و فضای آزاداندیشی را در آن خفقان قبل از انقلاب ایجاد کرده بود چرا الگو برداری نشده است؟ مگر کرسی های آزاد اندیشی از مطالبات اساسی رهبر انقلاب اسلامی نیست؟

تبیین صحیح تعالیم اسلامی و مبارزه با اندیشه های مارکسیستی و کمونیستی توسط مطهری در مجامع علمی که ریشه آن را در ایران خشکاند چرا امروز در مقابل تفکرات لیبرالیستی به کار گرفته نمی شود؟(تعمیق معارف اسلامی پرتکرار ترین مطالبه رهبری از جوانان است)

حالا هم اگر اندیشه های چپ در داخل کشور وجود دارد بازتاب آثار خارجی است نه تولید اندیشمندان داخلی. این جبهه‌ی نابود شده دشمن در داخل، مجاهدی غیر از علامه طباطبایی و شاگردانش خصوصا شهید مطهری نداشته است. مجاهدتی که از اوایل دهه‌ی 30 اغاز شد و تا ابتدای دهه‌ی 60 تداوم داشت.

ثمره سی سال مجاهدت علمی و مبارزه عملی شهید مطهری بود که آن فاجعه عملی مجاهدین در ابتدای دهه 60 در نطفه خفه کرد و الا  اگر نقدی بر مارکسیسم و پاورقی های اصول فلسفه و روش رئالیسم و انسان کامل وعلل گرایش به مادی گری و عدل الهی و صد اثر بی نظیر دیگر نبود منافقین داعشی مسلک ایرانی با نام مجاهدین خلق ریشه انقلاب اسلامی را از داخل ایران قطع می کردند و چهل سال پس از آن قطعا جمهوری اسلامی‌ای نبود که مدافعان حرم در آن پروده شوند.

امروز هم راه دولت سازی از همین مسیر می گذرد. ما برای خشکاندن ریشه آمریکا در ایران و منطقه، باید نرم افزار مناسب و جایگزین تولید کنیم. این نرم افزار بدون در دست داشتن مبنای صحیح از معارف اسلامی غیرممکن است. نسخه های تجویزی برای این مهم بسیار است اما چهل و دو سال است توصیه هر دو رهبر انقلاب اسلامی پرداختن به آثار مطهری است. آن هم نه در بوغ بلکه در کلاس های درس مدرسه و حوزه و دانشگاه. باید انقلاب فرهنگی بر اساس آثار مطهری احیا شود تا انقلاب ظاهرا فرهنگی دباغ‌ها مثل تقی ارانی ها خشکیده شود.

در پایان این نوید را هم بدهم که به لطف عنایت الهی در این مدت یک نفر بوده است که اندیشه مطهری را غیر از عمل در اثرات علمی خود یک قدم به پیش ببرد و به معنای دقیق کلمه از آثار مطهری عبور کرده باشد ان هم شخص شخیص و نفس نفیس سیدعلی خامنه‌ای است.

✅ ای کسانی که مطهری نمی خوانید، بیانات رهبری را با نگاه نه فقط سیاسی، بلکه با دقت نگاه علمی بخوانید.

 

امروز7695
دیروز7974
در هفته23946
در ماه160939
مجموع1685919

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بالای صفحه